Etikett >>
Etikett  

Kulumaterjalid

Markeerimisel kasutatakse erinevaid tehnoloogiaid. Sõltuvalt tehnoloogiast on kasutusel erinevad kulumaterjalid.

Termosiirdetehnoloogia

Termosiirdetehnoloogia puhul prinditakse info etiketile värvilindi abil. Printeri pea kuumutab värvilinti, sulatab sealoleva tindi ja kannab selle etiketile. Etiketi materjaliks on tavaliselt kas paber või sünteetiline film. Termosiirdetehnoloogiaga on võimalik printida ka tekstiilile. Kvaliteetse ja püsiva tulemuse saavutamiseks tuleb hoolikalt valida omavahel sobivaid materjale - kleebisetikette ja värvilinti ja sobivat printerit.

Paberetikette kasutatakse sisetingimustes, kuivades oludes. Tuntumad termosiirdeetiketid on Vellum, Transfer Matt, Raflacoat.

Sünteetilised materjalid on vastupidavamad hõõrdumisele, niiskusele, kuumusele, käristamisele, kemikaalidele.Kasutatakse nii sise- kui välistingimustes. Populaarsemad sünteetilised etiketid on PE White, PE Clear, PP White, PP Clear.

Termotehnoloogia

Termotehnoloogias ei kasutata värvilinti, vaid keemiliselt töödeldud kleebisetiketi materjali, mis reageerib kuumusele. Printeripea kuumuse abil tekitatakse kujutis etiketile. Termoetikette kasutatakse sisetingimustes, kus temperatuur ei ole kõrge. Kõrgetel temperatuuridel tekib termopaberi keemiline reaktsioon ja paber läheb üleni halliks. Juba olemasolev info etiketil kaob.

Termoetiketid ei talu niiskust, hõõrdumist, kemikaale jm. Üldiselt kasutatakse lühikese realisatsioonajaga kaupadel. Kasutatavamad termoetiketid on Termo ECO ja Termo TOP

OÜ AUTO ID | Rannamõisa tee 15C, 13516 Tallinn | tel 639 0390 | faks 639 0391 | autoid@autoid.ee